שחרור סתימה באסלה

1b697d67-eb03-484e-898d-0c14a6ee471e

סתימה באסלה היא בהחלט בעיה. אנחנו לא באמת יכולים להתמודד עם בעיה מן הסוג הזה ולו משום שמדובר באחד האזורים הרגישים ביותר בבית מבחינת הגדרת התפקיד שלו והרצון שלנו להתעלם ממה שקורה שם לאחר שמורידים את המים. לכן, כאשר אנחנו כבר מגיעים לשירותים ורואים שהמים לא יורדים בצורה טובה, כנראה שמתחילה שם איזו שהיא בעיה שצריך לטפל בה. הטיפול הוא שחרור הסתימה ולפני זה חשוב להזכיר כי הסתימות בשירותים נגרמות בגללנו ולא בגלל אף אחד אחר. למה הכוונה? נכון שאנחנו הולכים לשירותים להתרוקנן ועם הפסולת האורגאנית של הגוף שלנו האסלה מתמודדת באופן מדהים. הבעיה מתחילה כאשר אנחנו מתחילים לזרוק לאסלה את כל השאר כמו מגונים לחים וכמובן שגם נייר טואלט. אמנם בכל פעם זה נראה לנו מעט, אבל בסופו של דבר מדובר בהצטברות של חומרים שסופגים המון נוזלים ומתרחבים. באופי שלהם, חומרים כמו נייר טואלט ומגבונים לחים נצמדים למשטחים לחים או רטובים ובעצם ככל שעובר הזמן הצינור מאפשר לפחות ופחות מים לזרום.

שחרור הסתימה יכול להיות באופן עצמאי ואפשר גם להזמין אינסטלטור. ניתן לנסות לפתוח באופן עצמאי אם נראה שמדובר בסתימה קלה ואנחנו יודעים להשתש בפומפה. אם כבר נראה שיש סתימה רצינית ובכל פעם שננסה לעשות משהו המצב רק יחמיר, זה הזמן להבין שאינסטלטור הוא האדם הנכון והמתאים לעבודה הזו.

כדי להימנע מסתימות עתידיות, יש מספר טיפים שחשוב לזכור:

  • לשמור על המכסה של האסלה סגור. כך הילדים הקטנים לא יתפתו לזרוק צעצועים ואחרים לתוך האסלה ובעצם יגרמו לסתימה מהירה יותר.
  • להימנע מהשלכה של חומרים סופגים למיניהם, לרבות תחבושות היגייניות ודומיהן.
  • לא לנסות ולשפוך חומרים כימיים, כי מי יודע מה הנזק שהם יכולים לגרום וכמובן שהם לא יהיו אפקטיביים הם הסתימה קשה מדי.
  • תמיד טוב שתהיה פומפה בבית, למקרה שיהיה בה צורך. מדהים שעד היום הפומפה היא עדיין כלי עבודה יעיל בעולם האינסטלציה.

חשוב לנסות ולמנוע את הסתימה באסלה ואם אין ברירה, להזמין אינסטלטור.

דרגו ועזרו לנו להשתפר