רטיבות

WhatsApp-Image-20160525 (1)

רטיבות היא אחד התוצרים הבעייתיים ביותר של נזילות ושל בעיות באיטום. כאשר אנו מתייחסים לאיטום, חשוב להתייחס גם לגורמים של הבעיה וכמובן גם לנזקים שהיא יכולה ליצור. צריך גם לומר שהרטיבות עצמה היא כבר נזק שנוצר כתוצאה מנזילה של מים במקום מסוים. את הרטיבות יש אפשרות למנוע במובנים רבים. כדי שנמשיך לגור בבית שבו הרטיבות לא תקרה, או שלפחות הסיכויים לרטיבות יהיו נמוכים ככל הניתן, יש לבצע מספר מהלכים:

  • איטום של הגג – הגג הא בעצם נקודת המפגש הראשונה והרחבה ביותר של הגשמים עם המבנה עצמו. צריך גם לזכור שעל הגג לרוב נמצא דוד המים וקולט השמש. כאשר ישנם גשמים רבים או לחילופין כאשר הדוד נוזל או אפילו מתפוצץ ומתרוקן לחלוטין, כמווית אדירות של מים מצטברות על הגג עצמו. במידה והגג אטום כמו שצריך ובמידה והניקוז על הגג עובד באופן מלא, המים פשוט ימשיכו לזרום הלאה ולא תהיה בעיה להחליף את הדוד או להמתין שהגשם יפסיק והחורף יחלוף. לכן, איטום הגג חייב להתבצע אחת לתקופה בחומרים הטובים ביותר וכמובן על ידי בעלי מקצוע.
  • בניה או שיפוץ – חשוב לשים לב לשלמות המבנה. כאשר אנו רוכשים דירה מיד ראשונה או מיד שניה, קיימת חשיבות לחוזקו של המבנה ולכן יש לוודא שאין סדקים או חריצים והכל אטום. הדבר צריך לבוא לידי ביטוי בהזמנה של אנשי מקצוע שיבחנו את המבנה וייתנו את חוות הדת המקצועית ביותר. כך ניתן יהיה למנוע נזקים עתידיים של רטיבות.
  • בדיקה של צנרת המים והביוב – צינורות של מים וביוב רצים לנו מתחת לבלטות ובתוך הקירות ויש לוודא כל הזמן שהם שלמים. הרי עם הזמן קיים הסיכום לשחיקה של החומר וסדקים או חריצים ואילו שברים בצינורות יכולים לגרום לרטיבות גדולה.

בכל אחד מן המקרים צריך להזמין את איש המקצוע שיוכל לתת את הטיפול הטוב ביותר למבנה. ככל שנוכל לחיות בשקט בבית וולא חשש לרטיבות שיכולה להיותרתוצר של הזנחה או תיקון לא נכון של חלק בבית, או אחד מרכיביו.

דרגו ועזרו לנו להשתפר