רטיבות בתקרה

WhatsApp-Image-20160525 (1)

אם יש בעיות בבית שנרצה תמיד להימנע מהן, אחת הנפוצות ביותר היא רטיבות בתקרה. אנחנו יודעים לומר שהרטיבות בתקרה היא תוצר של מים שנמצאים באזור, אבל לא תמיד יודעים מהי בדיוק הסיבה לכך. בתור התחלה, צריך לזכור שהרטיבות היא תוצר של נוזלים ויותר מכך, היא יכולה לגרום לנזקים גדולים באופן משמעותי לחוזק של הבית, הדירה וכל מבנה אחר. רטיבות בתקרה צריכה לכוון אותנו לנקודות שבהן המים פוגשים את הבית שלנו. המקום הראשון הוא כמובן הגג. הגג הוא החלק של הבית שצריך להתמודד עם כמויות הגשמים שיורדות עלינו מדי חורף ולכן חשוב מאוד שהגג יהיה אטום באופן מושלם. כדי לאטום את הגג חשוב לשכור אנשי מקצוע טובים לטובת העניין וכמובן שהשימוש בחומרים האיכותיים ביותר ולא פחות. אם יש בעיה באיטום הגג, זהו כבר פתח ראשון לבעיית רטיבות שיכולה להיווצר בתקרה.

כמובן שאם אנו חיים בבניין של דירות ואנחנו לא הקומה העלונה ביותר, בעיה של רטיבות בתקרה יכולה להיות תוצר של נזילה במערכת המים או הביוב של השכנים מלמעלה וכאן גם צריך להזמין אינסטלטור. האינסטלטור הוא בעל המקצוע המרכזי, במידה ואנו מדברים על הצפה מפיצוץ של מתקן מים, כמו בעיה של נזילה בשירותי השכנים ואפילו אם מדובר על הגג עצמו ופיצוץ של דוד המים.

את הרטיבות בתקרה צריך לדעת כיצד לייבש ואסור לבזבז זמן. אם הרטיבות ממשיכה ולא מטפלים בה בזמן, יכולים להיגרם נזקים עקיפים וישירים למבנה עצמו. מדובר על היחלשות של חומרים המחזיקים את המבנה יציב וככל שהרטיבות ממשיכה, המים מחלישים הכל. לכן חשוב לוודא שהכל מתייבש ולאנשי המקצוע יש את הדרכים לעזור לקירות וכמובן לתקרה להתייבש. זאת על מנת שלא ייווצרו כתמים גדולים של עובש, מה שהופך את ההכל לסיכון בריאותי וכמובן שהחומר של התקרה לא יתחיל ליפול משום שאיבד את האחיזה והמרקם הקשיח שלו.

צריך להזמין אינסטלטור וכמובן לאחר מכן גם לראות כיצד משפצים את התקרה ואוטמים את הגג. מה שחשוב כאן זה לתקן ולהחזיר הכל לקדמותו.

דרגו ועזרו לנו להשתפר