צינור ניקוז

slider3

יש חלקים בבית שאנחנו לא בהכרח שמים אליהם לב ולמרות זאת, עדיין מדובר בחלקים חשובים מאוד לתפעול השוטף של הבית, של המשרד ואחרים. אחד החלקים החשובים ביותר הוא צינור הניקוז. אנו יכולים למצוא צינורות ניקוז במקומות רבים, בעיקר במתקנים שבאמצעותם אנחנו צורכים מים או במרחבים שבהם אנו מבקשים להעביר את המים הלאה אל מערכת הביוב. צינור הניקוז, כשמו כן הוא, אחראי לנקז את המים וכל השאר לביוב. אנחנו יכולים למצוא את הניקוז בכיורים, באמבטיה, בברזיות, במרפסת ועוד. הניקוז הוא בעצם אחד הצרכים החשובים והמשמעותיים ביותר בעידן המודרני ובעולם הטכנולוגי שלנו.

הצריכה שלנו את המים היא נרחבת. אנחנו לא תמיד מודעים לכך, אבל השימוש במים בא לידי ביטוי כמעט בכל תחום בחיים שלנו ולא אחת אנו מגיעים לאזור שבו מים זורמים ממתקן כלשהו. הניקוז בעצם מפריד בין שגרת החיים ההיגיינית והנקייה שלנו ובין סכנת זיהומים ומחלות. הרי לאחר שמשתמשים במים הם כבר מלכלכים ואין סיהה שיישארו עומדים במקום מסוים, אלא יש להעביר אותם הלאה ובמרבית המקרים הם מתנקזים לבד באמצעות כוח הכבידה והאנרציה. מעבר לכך, אנו גם יכולים באופן עצמאי להעביר את המים הלאה לניקוז, כמו גריפה של מים כאשר שוטפים את הבית, את הרכב וכיוב'.  כאשר יש בעיה בניקוז, משמע שהמים המלוכלכים ולא יכולים לעבור הלאה ונשארים במקום שלהם. כאשר מצטברים מים במקום מסוים, קיים כבר סיכון בריאותי שיכול להתפתח לסוגים שונים של בעיות בריאותיות ולכן צריך לוודא שהניקוז עובד כל הזמן.

כאשר יש חשש שהמים לא יורדים כמו שצריך, בין אם מדובר על האמבטיה, על השרותים, הכיור במטבח וכיוצא בזה, צריכה להידלק נורה אדומה אצלנו. חשוב שנבחין בירידת מים איטית יותר והצטברות של מים במקומות שלא היו אמורים להיות בימים כתיקונם. כאן חשוב לומר שההמלצה היא להזמין את איש המקצוע המתאים ביותר לעבודה. צריך לדעת כיצד מאבחנים את הבעיה וכיצד ניתן לתקן אותה. לשם כך מגיע האינסטלטור עם כלים מתאימים והתיקון יוודא שהסתימה השתחררה להרבה זמן.

דרגו ועזרו לנו להשתפר