פתיחת סתימה במקלחת

1a737da3-f6b7-4aa2-8897-3d30e02de209

המקלחת היא אחד האלמנטים המהנים ביותר בבית. מי לא אוהב להיכנס למקלחת ולהתפנק מזרם מים בטמפרטורה האידיאלית. אחת הבעיות הגדולות שיכולות להיות במקלחת היא סתימה. באופן עקרוני, סתימה היא בעיה מאוד נפוצה למדי ובטח ניתקל בבעיה הזו במקלחות, בכיורים ואפילו בשירותים. סתימות במקלחת לרוב נגרמות בגלל הצטברות של שערות ושומן וככל שעובר הזמן המים זורמים דרך צינור יותר ויותר צר. בסופו של דבר נוצר מצב שבו הצינור נחסם לחלוטין ואז הסתימה מגיעה לשיאה. בעצם כל מה שנותר למים זה לחזור אחורה ולעלות למעלה. כך אנו מגלים פתאום שהמקלחת מתחילה להתמלא במים שזה עתה התקלחנו בהם והחוויה לא נעימה, בלשון המעטה.

כדי לפתוח את הסתימה במקלחת, כל שאנחנו צריכים זה תושיה. יש מי שיעדיפו לפתוח לבד ואפשר לנקות את השערות ואת השומנים השונים שהצטברו ולא אחת בעצם כאן נגמר הסיפור. הבעיה בעצם מתחילה להיות יותר ויותר משמעותית כאשר אנחנו מגלים שהסתימה התפתחה במקום עמוק יותר בצנרת ואז צריך למצוא דרך אחרת לפתוח. אחת ההמלצות החשובות ביותר היא לא להתפתות ולהכניס פנימה חומרים לפתיחת סתימות. מדובר בחומרים מסוכנים מאוד המבוססים על כימיקאליים מזיקים, גם עבורנו וגם עבור הצנרת. לכן, מה שכדאי לעשות זה להזמין אינסטלטור, במידה ולא מצליחים לבצע את העבודה בכוחות עצמנו. הבדיקה של הסתימה פשוטה באופן יחסי, כאשר מדובר במקלחת. זאת משום שצינורות הביוב מחוברים האחד לשני באמצעות קופסאות ביקורת וניתן לראות היכן המים זורמים והיכן לא זורמים על ידי בדיקה של הקופסאות. כך מצמצים את טווח הסתימה הפוטנציאלי. הסתימה במקלחת היא אחת החוויות המתסכלות ביותר שיש, משום שהדבר האחרון שאנחנו מבקשים זה חוסר יכולת להתקלח. הרי אין לנו שליטה על הזרימה של המים כאשר הביוב נסתם שם.

נקודה חשובה היא הניקיון והמניעה של הסתימות הללו. הרי מים לא סותמים שום דבר, אלא מה שהם מביאים עימם ובמקלחת מדובר בשערות שנושרות לנו והסבונים שאנחנו משתמשים בהם. חשוב לאסוף את השערות לאחר כל מקלחת, שלא יצטברו בפתח הניקוז.

דרגו ועזרו לנו להשתפר