פתיחת סתימה באסלה

WhatsApp-Image-20160525 (2)

יש דברים בחיים שאנו לוקחים כמובנים מאליהם, לפחות עד הרגע שמשהו מתקלקל. אחד המובנים מאליהם הנפוצים ביותר היא האסלה. על אחד ואחת מאיתנו משתמשים באסלה לפחות פעם אחת ביום ובעצם שם כולם מתפנים. האסלה בעצם מחוברת לצינור ביוב מאוד רחב והוא הצינור הרחב ביותר שיש לנו בבית ולמרות זאת עדיין אנו נמצאים במצב שבו יכולה להיווצר סתימה באסלה. כאשר נוצרת סתימה באסלה, בניגוד לסתימה בכיור, כאן בהחלט כדאי להזמין אינסטלטור. ראשית, יש הבדל מאוד גדול בין הפעילות שאנו מבצעים בכיור או באמבטיה ובין הפעילות שאנו מבצעים באסלה. לכן לא לכל אחד יש את הרצון לנסות ולפתוח את הסתימה. מעבר לכך, אנשי מקצוע יודעים כיצד המערכת בנויה וכיצד ניתן לפתור את הבעיה, לאחר שמאתרים ומאבחנים אותה.

הפתיחה של הסתימה באסלה מתבצעת באמצעים מכאניים של אינסטלטור והפיתרון יכול להיות מהיר באופן יחסי, תלוי בעוצמת הסתימה. הבעיה הגדולה של סתימה באסלה היא בעצם הגורמים לסתימה עצמה. הרי מדובר על צינור של ארבעה צול וצריך משהו רציני ביותר כדי לסתום צינורות בעובי שכזה. לכן, חשוב מאוד להיות מודעי לפעילות שאנו צריכים לבצע בשירותים בכלל ובאסלה בפרט, כדי שאף תקלה לא תקרה.

מה שחשוב בתור התחלה זה לא לזרוק הכל לאסלה. הנטייה הראשונית שלנו היא לזרוק כל דבר לאסלה. מטרת השירותים היא להעביר הלאה אל מערכת הביוב את הצרכים שלנו ולא מעבר לכך. במידה ואנחנו מעמיסים על המערכת הרבה מאוד נייר טואלט ונייר סופג וכמובן גם מגבונים לחים, המערכת בשלב מסוים תפסיק להיות אפקטיבית ותקרוס.

הנטייה שלנו לזרוק הכל לאסלה מבוססת על המחשבה שהנה זורקים ומורידים את המים והכל מאחורינו, אבל לא כך הוא הדבר. מערכת הניקוז היא בעלת קיבולת מוגבלת וחשוב לדעת כיצד להתייחס. כל מה שניתן לזרוק לפח ולא לתוך האסלה, הרי זה משובח. כמובן שבמידה ויש סתימה באסלה ואין דרך לפתור את העניין, הכי טוב יהיה להזמין איש מקצוע. מאוד חשוב לוודא שהוא בעל ניסיון ואמין ויודע לתקן במהירות.

דרגו ועזרו לנו להשתפר