פיצוץ מים

WhatsApp-Image-20160525 (1)

האמת היא שזה יכול לקרות ברגע אחד ולא היתה שום הכנה מוקדמת. פיצוץ מים הוא אחד המקרים שבהם אנו חייבים להתמודד עם מצב ללא דיחוי ולהזמין את איש המקצוע הטוב ביותר כדי שיתקן את הבעיה. פיצוץ מים הוא למעשה מצב שבו מתקן מים אינו עומד בלחץ המים הזורמים בתוכו ופשוט נסדקת השלמות שלו. הדבר יכול לקרות עקב לחץ מים גבוה מדי או היחלשות של החומרים שמהם עשויים הצינורות וכמובן שגם שילוב של השניים. פיצוץ מים יכול לבוא לידי ביטוי בנזילה מאסיבית של מים מתחת לקרקע וכמובן שיש גם את הנזילות וזרימות המים מעל לקרקע, אלה שנוגעת בנו באופן ישיר. פיצוץ המים יכול להתרחש ברחוב או בבית, בבית הספר או בעבודה ולמעשה בכל מקום שבו צנרת המים עוברת.

הרי לא אחת קורה מצב שבו אנו נוסעים ומגלים נהר של מים זורם ברחוב, וזאת עקב הצפה שנגרמה בגלל צנרת מים שלא עמדה בעומס. כאשר אנו מזהים את הפיצוץ וכאשר כבר מגיע איש המקצוע, הדבר הראשון שצריך לעשות, אפילו לפני איש המקצוע, זה לסגור את הברז הראשי. עצם סגירת הברז הראשי מפסיקה את הזרמת המים בצינור ומורידה גם את לחץ הזרמת המים החוצה, כתוצאה מהפיצוץ.

כאשר מגיע האינסטלטור, מה שעליו לעשות זה לזהות את מקור הפיצוץ. אם אנחנו מדברים על פיצוץ של מים בצינור שנמצא מתחת לאדמה בחצר, מה שחשוב זה לחפור. עדיף למצוא את המקום שבו הצינור התבקע או נסדק וזאת כדי להחליף אותו. ההחלפה דורשת לחשוף אותו ולחבר את החלק החדש כדי להחזיר אותו לשלמות. כמובן שאם מדובר על צינור מים ביתי שהוכנס בשנים האחרונות, אפשר פשוט לשלוף אותו להכניס חדש, באמצים הטכניים של האינסטלטור. אולם לפני הכל, צריך פשוט לזהות את המקור. לפעמים פיצוץ המים הוא לגמרי תוצאה של בלאי בדוד המים שנמצא על הגג וההצפה יכולה להמשיך הלאה אל המבנה וכאן נדרש האיטום לבצע את תפקידו כראוי. בכל מקרה, צריך לוודא שהפיצוץ לא יקרה באמצעות פעולות מנע.

דרגו ועזרו לנו להשתפר