סתימה בשירותים

1b697d67-eb03-484e-898d-0c14a6ee471e

סתימה בשירותים היא אתגר לא קטן לתיקון ופתיחה, אבל בהחלט מדובר באתגר שניתן לצלוח אותו על הצד הטוב ביותר. מי שצריכים לפתוח סתימה שנוצרה להם בשירותים, הכי טוב יהיה עבורם להזמין אינסטלטור. בעל מקצוע יכול להיגע עם כלים ועם ידע ולמעשה לאחר אבחון של הבעיה הוא יכול לתקן זאת. צריך לומר שהאינטסלטור יעשה זאת כחלק מהתפקיד שלו, אבל מי שרוצים וחושבים שהם יכולים לפתוח את הסתימה באופן עצמאי, אפשר גם את זה לנסות. סתימה בשירותים, למרבה הפלא, היא משהו שקל לבצע. הרי מי שמסתכל אל אחורי האסלה, יכול לראות שהיא מחוברת למערכת הניקוז באמצעות צינור של ארבעה צול. מדובר בצינור בעל קוטר גדול במיוחד וזאת מסיבה מיוחדת. כאשר אנחנו הולכים לשירותים להתפנות, לא בהכרח רק נוזלים יוצאים שם, אלא גם מוצקים יותר ולאחר מכן גם נייר טואלט ואפילו מגבונים לחים, למי שרוצים. כאן מתחילה הטעות לקרות ועם הזמן היא הופכת לאתגר הסתימה. מי שמצליחים לסתום את השירותים צריכים לחשוב על כמויות החומרים המיותרים שנזרקו לאסלה.

סתימה בשירותים, מעבר לתסכול של חוסר היכולת להשתמש בשירותים עצמם, גורמת גם לתופעות לוואי לא נעימות. כולנו יודעים בשביל מה הולכים לשירותים ואנחנו יכולים לדמיין מה קורה כשהכל לא ממשיך לזרום החוצה, אלא נשאר במקום. תסריט גרוע עוד יותר הוא שהכל מתחיל לחזור בחזרה למעלה ומציף את האזורים שאמורים להיות יבשים. הריח והאווירה מתחילים להסריח תרתי משמע. אינסטלטור יגיע ויאבחן את הבעיה. כמובן שמדובר בסתימה, אבל מה בדיוק הפיתרון, זאת צריך לדעת בהתאם לבעיה המאובחנת. יש הבדל בין סתימה שנוצרת באזור של הצפת המים בתחתית האסלה ובין אזור עמוק של צינור הביוב שממשיך אל המערכת המרכזית.

כאן צריך לדעת באלו כלים להשתמש והידע המקצועי הוא אחד המרכיבים החשובים ביותר בבדיקה ובטיפול. יתרון אחד של צנרת הביוב הוא שיש נקודות ביקורת, שאותן ניתן לחשוף ובאמצעותן ניתן לראות היכן המים עוצרים. כך האינסטלטור מקבל אינדיקציה על מקור הבעיה ויכול לטפל בה במהירות רבה ולפתוח לרווחה.

דרגו ועזרו לנו להשתפר