סתימה בכיור

שירותי אינסטלציה - א.א יהב מומחים באינסטלציה לשירות חייגו: 052-2534910

בבית שלנו ובכל מקום שבו אנחנו נמצאים, תמיד יש כיורים. מדובר באחד האלמנטים הבסיסיים ביותר, שעוזרים לנו לתפקד טוב יותר בקרבת הברזים. הכיורים הם בעצם כלי קיבול של המים, אך לא למטרת אגירה, אלא למטרת ניקוז שלהם הלאה אל הביוב. אחת לתקופה אנו מגלים שזרימת המים החוצה מן הכיור הופכת להיות איטית יותר ויותר ואז מתחילה להתגנב לה המחשבה שהסתימה כבר החלה וזה רק עניין של זמן עד שהמים יפסיקו לזרום החוצה לחלוטין. סתימה בכיור היא בעיה שצריך להתמודד עימה באופן מהיר ככל הניתן וזאת כי לרוב מדובר על סתימה שניתן לפתור במהירות יחסית.

הכיור מתחבר למערכת הביוב באמצעות הסיפון ולא אחת הסתימה מתחילה שם. כמובן שיש גם חומרים שסותמים לפני ואחרי, אך האזור הבעייתי לרוב הוא זה. מי שרוצים ויש להם חוש טכני, יכולים לפתוח את הסיפון באמצעות סיבוב הכוס שנמצאת מתחת לכיור ולהוציא את מה שהצטבר שם, שערות ושומנים אחרים. מי שלא כל כך רוצה לעשות את זה ומעדיף שאיש מקצוע יבוא ויפתח את הסתימה, מוזמן להזמין אינסטלטור. בעל המקצוע למעשה יכול לעשות את העבודה על הצד הטוב ביותר. זה בא לידי ביטוי במיומנות וידע, בכלי עבודה נכונים ובסופו של דבר האפקטיביות משתלמת.

ישנם מספר טיפים שיכולים לעזור במניעה של סתימות בכיור, או לפחות להגדיל ככל הניתן את טווח הזמן שבין סתימה לסתימה. ראשית, אפשר אחת לחודש לערך לשפוך קומקום של מים רותחים אל הכיור עצמו. המים הרותחים ממיסים מעט את השומנים ויכולים לסלק אותם. כאשר אין שומנים אין מה שיתפוס את שאר הלכלוך, באופן עקרוני. בנוסף, חשוב לוודא שאם יש הצטברות של שערות כתוצאה מגילוח, תספורת ואחרים על פתח הניקוז, צריך לזרוק את הכל לפח. אין סיבה להשאיר זאת שם ולהסתכן בכניסה של הלכלוך אל הכיור עצמו. בנוסף, חשוב לוודא שלא שופכים שום דבר מיותר לכיור כמו בוץ של קפה שחור, חול מהנעליים של הילדים וכדומה. כל מה שיכול להוות משקע עד לסתימה הוא בעייתי.

דרגו ועזרו לנו להשתפר