סתימה בביוב

1b697d67-eb03-484e-898d-0c14a6ee471e

הביוב זו אחת המערכות החשובות ביותר שיש לנו בחיים המודרניים. הרי אנחנו יודעים להעריך את העובדה שהביוב לא זורם ברחוב, רק ברגע שאנחנו מגלים שיש פיצוץ ונזילה היכן שהוא בצנרת, או לחילופין כאשר יש סתימה. חשוב לומר שסתימה בביוב צריך לדעת כיצד לפתוח, משום שצנרת הביוב נמצאת מתחת לקרקע ויש להכיר את המערכת כדי לדעת בדיוק היכן הנקודה הבעייתית. כאן חשוב גם להבחין בין ביוב ביתי ובין ביוב תעשייתי או עירוני. ההבדלים הגדולים הם גם בחומרים שמהם עשויה הצנרת וגם בקוטר של הצינורות. באופן עקרוני, סתימה בביוב נגרמת כתוצאה מגופים שונים החוסמים את מעבר הנוזלים והבוצה ויוצרים שכבת שומן שמתחילה לצמצמם עוד ועוד את זרימת המים עד שהכל נעצר. אז מתחילה התופעה שאנחנו כבר מודעים אליה יותר והיא ההצפה שנגרמת עקב החזרה של המים והלכלוך אל פני השטח.

בתור התחלה, שוב לומר שיש דרכים למנוע את הסתימות הללו, במרבית המקרים, או לפחות לא לסתום את הביוב חדשות לבקרים. אחת הסיבות הנפוצות ביותר לסתימה של מערכת הביוב היא השלכה של מוצרים שאינם אמורי להיכנס לשם. רבים זורקים לביוב את נייר הטואלט לאחר השימוש בבית או אפילו את המגבונים הלחים. מדובר במוצרים שמתנפחים במגע עם מים ולכן עומס של המוצרים הללו יכול לסתום את הביוב. כמובן שיש גם סתימות שנגרמות מסיבות אחרות, כמו חדירת שורשים אל צנרת הביוב העירונית או השכונתית ואז צריך לפתור את הבעיה באמצעים תעשייתיים ומקצועיים יותר.

צריך לזכור שסתימת הביוב היא מצב שיש לקרוא עבורו לאיש מקצוע. האינסטלטור הוא זה שיכול למצוא את הפיתרון וכמובן שיש לאבחן את הבעיה בטרם מתקנים אותה. כיום אחד האמצעים החשובים ביותר לבדיקה בנושא הוא מצלמה שניתן להחדיר את מערכת הניקוז והביוב ובעצם להעביר את המצלמה לאורכם של צינורות ולצלם את הצנרת באופן מקיף למדי. כאשר שוכרים את שירותיו של בעל המקצוע, חשוב לוודא שמדובר באיש שיודע לעשות את העבודה, שיש לו המלצות וכמובן שמוניטין הוא חלק חשוב. העיקר שהסתימה תיפתח.

דרגו ועזרו לנו להשתפר