סתימה באמבטיה

WhatsApp-Image-20160525 (4)

שגרת החיים שלנו היא עניין שחשוב לנו לשמור עליו. מרבית האנשים אוהבים את הדברים הקטנים בחיים ולא מסתדרים עם אתגרים שוברי שגרה ועל אחת כמה וכמה כאשר מדובר בבית. האמבטיה היא אחת החוויות הטובות ביותר שיש למרביתנו. כל אחד אוהב את האמבטיה שלו בעיצוב מסוים, כדי להשרות את האווריה הטובה ביותר. יש מי שיאהבו אמבטיות ארוכות ויש מי ישאהבו אמבטיות קצרות מאוד ואפילו מקלחות זריזות. מאחר והאמבטיה היא אחד החדרים האהובים על מרבית האישים, השימוש בה לאורך תקופות ממושכות דורש גם תחזוקה שוטפת. הכוונה היא לעצם השימוש הנכון באמבטיה והשמירה על מערכת הניקוז שלה כמו שצריך.

הרי כאשר משתמשים באמבטיה, בעצם מזרימים כמויות גדולות יחסית של מים וסבון ועם שטיפת הגוף נושרות שערות וכמובן שהגוף מתחדש לו. כך נוצר מצב שבו תמיד קיים הסיכון הפוטנציאלי לסתימה. דבר אחד חשוב לומר עוד בהתחלה וזה שאין סיבה להיווצרות סתימה כאשר מזרימים אך ורק מים. מכיוון שהאמבטיה משלבת חומרי ניקיון וחומרים אורגאניים אחרים, צנרת הביוב נדרשת להתמודד עם אתגר לא קטן.

כאשר כבר מגיעים למצב של סתימה באמבטיה, צריך לדעת כיצד ניתן לשחרר את הסתימה. ראשית, חשוב לבדוק האם ישנם שערות הנמצאות על פתח הניקוז. משיכה החוצה של השערות הללו יכולה לשחרר ולו במעט את הסתימה. במידה ומדובר על הצטברות של שערות בחלקים עמוקים יותר של הצנרת, אזי נדרשת עבודה מקצועית יותר.

חשוב לומר שהעבודה יכולה להתבצע על הצד הטוב ביותר על ידי אינסטלטור. איש המקצוע יכול להגיע ובאמצעות ידע וניסיון וכמובן גם כלי עבודה רלוונטיים, לשחרר את הסתימה כלא היתה. צריך לומר גם שלא מומלץ לנסות ולשחרר את הסתימה באמצעות חומר מיוחד לפתיחת סתימות, לפחות לא כזה המבוסס על כימיקאליים. מאחר וקיים הסיכון לנזקים לגוף או למערכת הניקוז, עדיף מאוד להימנע מכך. קריאה לאיש מקצוע יכולה להרגיע את כולם, שכן סתימה באמבטיה יכולה להיפתח יחסית מהר ורק צריך לדעת מהו מקור הסתימה. מי שרוצים, ניתן לרכוש פומפה ולנסות לפתוח עימה.

דרגו ועזרו לנו להשתפר