ניקוז מי גשם

שירותי אינסטלציה - א.א יהב מומחים באינסטלציה לשירות חייגו: 052-2534910

גשם הוא אחת התופעות המבורכות ביותר שיש. גשם הוא תמיד ברכה וכולנו מייחלים תמיד שיגיעו הגשמים שיעשו טוב לחקלאים, שישקו את השדות, את הרחובות, את החצרות והמרפסות. הגשם הוא ללא ספק חוויה מדהימה בפני עצמה. כמובן שהכל צריך להיות במידה ויותר מדי גשם כבר יכול לגרום לנזקים. לנו יש לא מעט דרכים שבאמצעותן ניתן להתמודד עם הגשמים ואחת הדרכים היא ניקוז. כאן נראה שנאמרים הדברים המובנים מאליהם, אך לא באמת כך הוא הדבר. חשוב תמיד לדעת שהניקוז הוא אחת הפונקציות הבסיסיות והמשמעותיות של העולם המודרני ולמרות ההתפתחות של הטכנולוגיה בתחומים רבים כל כך, עדיין לא בהכרח הצלחנו למצוא את כל הפתרונות היעילים ביותר למה שהטבע מביא עלינו, אפילו אם מדובר על גשמי ברכה.

לכן, ניקוז מי גשם הוא עניין שצריך לזכור לבצע אותו ברמת התחזוקה לפחות אחת לשנה. אנחנו לא באמת צריכים לבדוק את מערכת הניקוז בגגות בכל חודש, אבל כן חשוב לעשות זאת לקראת החורף. כן חשוב לוודא לאחר עונת הקיץ שאין הצטברות של חול ומשקעים אחרים במערכת הניקוז, שהמרזבים נקיים וששום דבר לא נוזל או סדוק. לכן, חשוב לקרוא לאיש מקצוע שיבצע בדיקה מקיפה במערכת הניקוז. איש המקצוע יוכל לבדוק את הצינורות ואת הפתחים, יוכל לזהות האם ישנן בעיות וכמובן לבצע תיקונים בהתאם לצורך.

ניקוז מי גשמים דורש מאיתנו מינימום של השקעה, אבל המינימום המדובר הוא המקסימום ההכרחי. פעולה פשוטה של ניקוז מי הגשמים הוא לכאורה בסדר עדיפות שאינו גבוה, אבל הדבר האחרון שכל אחד ואחת מאיתנו צריכים ורוצים זה לגלות שיש הצפה של הגג או המרזבים או לחילופין, יש סדקים שדרכם המים הגיעו כבר לעובי קירות הבית.

חשוב לבדוק את הניקוז ואת הגג מבחינת איטום וזאת כדי שנוכל להתחיל את החורף עם הרגשה טובה ועם ביטחון באיטום של הבית. אין לנו שום צורך ורצון שהגשמים ייכנסו אלינו הביתה. אם נרצה, בטוח שנוכל לצאת החוצה וליהנות מהחוויה, אבל רק כשאנחנו נבחר. הניקוז הוא לחלוטין הכרחי.

דרגו ועזרו לנו להשתפר