ניקוז המרפסת

WhatsApp-Image-20160525 (1)

כל אחד מאוד אוהב את הבית שלו. כאשר אנחנו מחפשים בית, אנחנו מחפשים את הנכס שיוכל לענות לנו ככל הניתן על הצרכים האישיים שלנו. אחד הפרמטרים החשובים ביותר לחיפוש הוא מרחב חיצוני לבית, שבו ניתן יהיה לשבת וליהנות מכיפת השמיים, מהאוויר שיש בחוץ ולא באמצעות חלון וזהו. יש מי שמבקשים לעצמם בית עם גינה ויש דווקא מי שהולכים על בית עם מרפסת. המרפסת היא לחלוטין חלק מהבית, אבל השימוש שלה הוא אחר, כמו משלים את הצורך שיש לנו בבית בטוח ונעים. המרפסת לרוב היא מרחב חיצוני שבעצם חשוף לפגעי מזג האוויר, מה שאומר שהיא צריכה להתמודד עם השמש הקופחת בקיץ ועם הגשם הרב בחורף. בין אם כך או כך, דבר חשוב שצריך במרפסת זה ניקוז. ניקוז המרפסת הוא למעשה אחד הצרכים החשובים ביותר, אם כי לא בהכרח זה שמדברים עליו כל הזמן.

הצטברות של מים במרפסת היא עניין שיכול לקרות כל הזמן. כאשר אנחנו מדברים על החורף, בעצם כמויות של גשמים מגיעים למרפסת ולא באמת יכולים להישאר שם. עצם ההצטברות של המים היא עניין של זמן עד שיחלו הנזקים לקרות ולכן חשוב שלמים יהיה לאן ללכת. בכל מרפסת חשוב מאוד שיהיה פתח ניקוז ובכל מרפסת חשוב לדעת היכן פתח הניקוז נמצא והאם הוא תקין. תקינות פתח הניקוז באה לידי ביטוי בעובדה שאם המים לא יתנקזו, הם יצטברו וכאן מדובר על מצב שאינו אידיאלי.

כמובן שלא רק הגשמים הם העניין שהניקוז במרפסת צריך להתמודד עימו. גם בקיץ ובשאר עונות השנה צריך לנקות את הבית וכמובן שגם את המרפסת עצמה. כאשר שוטפים את הבית יש צורך לגרוף את המים ואנחנו יודעים שלגרוף את המים למרפסת זהו הפיתרון הטוב ביותר שיש וכמובן שהשטיפה הזו נדרשת גם לשמירה על ניקיון המרפסת עצמה.

טיפ חשוב להמשך הפעילות התקינה של הניקוז היא לוודא שאין סתימה לאורך הצינור. אחת ההמלצות היא לשפוך דלי של מים לפני החורף ואז לוודא שהמים יוצאים מפתחו השני של הצינור.

דרגו ועזרו לנו להשתפר