ניקוז גגות

06a31a86-f4bf-4ca6-bd9a-a6a2bd531bf5

יש טיפולי תחזוקה שכנראה ומרבית האנשים לא באמת מודעים לחשיבות שלה ובעצם ניתן לומר שיש לא מעט הזנחה בתחום. אחד התחומים שבהם נדרשת תחזוקה שוטפת היא הגג של הבית. בין אם מדובר על גג רגיל ושטוח ובין אם מדובר על גג רעפים עם מרזב, חשוב לוודא תמיד שהניקוז של הבית תקין ושמיש. ניקוז של גג בעצם מבקש לתת מענה לאחד האתגרים הגדולים ביותר של הבית עצמו וזה הצטברות מים כתוצאה של גשמים וכמובן גם משקעים אחרים שיש לנקז כמה שיותר מהר.

כאשר ניקוז הגג אינו תקין, בעצם נוצר מצב שבו קיים סיכון מאוד גדול להצטברות של מים בגג ולדבר יש משמעות של נזקים מסוגים שונים. הנזק הראשון הוא חלחול של המים אל הקומה שמתחת. במידה ואין איטום טוב על הגג, למשל, המים העומדים בשלב מסוים ישאפו להמשיך הלאה וימצאו את החריצים ואת הסדקים שדרכם ניתן להמשיך ולזרום ויגיעו לתקרה של הקומה שמתחת לגג. הנזקים הללו בעצם יכולים לבוא לידי ביטוי ברטיבות בעוצמות שונות, בין אם מדובר על קיר לח ובין אם מדובר על טפטוף אינטנסיבי של המים. כמובן שלאחר מכן הקיר או התקרה יכולים להתנפח ויכול להיווצר עובש וכאן גכבר מדובר על תיקון הקיר ומבחינה אסתטית וכמובן גם בריאותית. הנזק השני הוא הצטברות של מים על הגג והגעת מזיקים הנושאים עימם מחלות. כולם מכירים את נושא היתושים והמים העומדים וכמובן שיש גם אפשרויות למזיקים משונים אחרים שיגיעו למים העומדים ואין סיבה לשמור על המים הללו בצורה הזו.

לכן, חשוב מאוד לוודא שיש מי שיבצע ניקוז גגות אחת לתקופה. המלצה חמה היא לעשות מנהג קבוע ואחת לשנה, עדיף לפני שמגיעים הגשמים, לבדוק את מערכת הניקוז בגג. אפשר בהחלט להזמין בעל מקצוע שיבצע את הבדיקה ואשר גם לבצע זאת באופן עצמאי. מה שחשוב הוא להיות מודעים לעובדה שהניקוז של הגג הוא אחד הפרמטרים הבסיסיים להתמודדות נכונה של הבית עם החורף ועם המשקעים השונים. כך ניתן בהחלט לעבור את החורף בשלום.

דרגו ועזרו לנו להשתפר