נזילת מים

WhatsApp-Image-20160525

אנחנו יודעים שמים הם ברכה וכל מקור של מים הוא בהחלט חשוב וצריך לשמור עליו עד כמה שניתן. למרות זאת, עדיין חשוב לדעת שכמויות המים צריכות להיות מדודות ולנו אין את האפשרות לשלוט בכמות הגשמים ושאר המשקעים שיגיעו אלינו בעונה מסוימת, או בחודש כזה ואחר. לכן, יחד עם הציפיה לכמויות של מים, מה שעלינו לעשות זה לדעת איך להתמודד עם כמויות המים שמגיעות אלינו מדי שנה ולזכור שהמים גם יכולים לגרום לנזקים גדולים מאוד. אחד הנזקים הבולטים הוא תוצר של נזילת מים. אנו הרי אוהבים נורא להתגורר בבית יבש ולשלוט במקומות שבהם המים יזרמו לנו כמו ברזים, האמבטיה ואחרים. כאן חשוב לומר שצריך לדעת כיצד להתמודד עם בעיה פוטנציאלית של נזילת מים. הנזילה יכולה להיווצר כתוצאה של מספר סיבות:

  • מי גשמים – הגשמים נחשבים לרוב גשמי ברכה, עד לרגע שהם לא מפסיקים לאורך זמן ובעצם מתחילים לגרום יותר נזק מאשר ברכה. הנקודה הראשונה שבה הגשם פגש את הבית שלנו היא הגג וכאן חשוב מאוד לוודא שמדובר בגג אטום. איטום הגג הוא הכרחי וצריך להיעשות אחת לתקופה, בהתאם לחומר הבידוד הרלוונטי. כאשר ישנם סדקים או חריצים או כאשר האיטום לא באמת הונח כראוי על הגג, מי הגשם יכולים לחלחל משם והנזילה בבית היא רק עניין של זמן. הנזילות יבואו לידי ביטוי ברטיבות בתקרה או לחילופין רטיבות בקירות וכמובן עובש והתנפחות של האזור.
  • צנרת בעייתית – צנרת המים והביוב לחלוטין אטומה ולא אמורה להיות עימה בעיה. אבל כן יכוים להיווצר מקרים שבהם הצינור נשחק עם הזמן ואפילו יש דגש משמעותי על איטום המפרקים בין הצינורות. כאשר המים מחלחלים דרך הצינורות הללו, לחלוטין קיימת סכנה לפגיעה כזו ואחרת במבנה.

לכל אחת מן הסיבות יש את הפיתרון שלה. לשם כך צריך לשכור את שירותיו של אינסטלטור. בעל המקצוע יכול לאתר את נקודות התורפה כפעולת מנע וכמובן גם לאתר את מקור הבעיה לאחר מעשה ועם ההבנה שהנזילה קיימת. חשוב לא להקל ראש בעניין.

דרגו ועזרו לנו להשתפר