נזילת מים מהצנרת

WhatsApp-Image-20160525 (1)

כאשר אנו מדברים על נזילות מים, יש שני סוגים עקריים של נזילות. הסוג הראשון הוא זה הנובע כתוצאה מאיטום לא טוב ואילו השני נובע כתוצאה מבעיה בצנרת המים או הביוב. נזילת מים מהצנרת היא אחת הבעיות המורכבות ביותר שיש לנו בעולם האינסטלציה ולו משום שמדובר ביכולת לזהות את נקודת המקור או נקודת היציאה של המים. הרי כל הצינורות נמצאים מתחת לבלטות ובתוך הקירות ולנו אין את האפשרות לנחש היכן מקור הנזילה.

כאן מגיע המקום של בעלי המקצוע. בשנים עברו היה נהוג לבדוק היכן מקור הנזילה באמצעות שבירה של קירות והרמה של מרצפות. כמובן שזאת לאחר שנסגרו כל הברזים וניתן לראות האם שעון המים עדיין מסתובב. אם מגלים שיש נזילת מים בעקבות "הצורך של המים ללכת בעקבות הלחץ", חשוב לזהות את הנקודה הבעייתית. כאן אנו יכולים להציע כיום כבר שיטות טובות יותר לגילוי ואיתור הנזילות. מדובר במכשירים טוכנולוגיים המבוססים על אינפרא אדום או גלי רדיו.

צריך לזכור כי נזילות מים מהצנרת יכולות לגרום לנזקים מאוד כבדים בבית והשאלה היא מהי עוצמת הנזילה וכמובן כמה מאוחר גילינו זאת. למעשה ברגע שמזהים שיש נזילה, הנזק כבר החל להיטמע בקירות, בתקרה או מתחת לבלטות. כאן יש להיכנס למצב של חירום ולהזמין כמה שיותר מהר את האינסטלטור, על מנת שזה יוכל לאתר את מקור הבעיה ולתקן אותה כמה שיותר מהר. הנזקים של הנזילה יכולים להתחיל ברטיבות קלה ולעבור לרטיבות מאוד קשה ועמוקה שתתחיל להחליש את ההחומרים התומכים של הבית. כמובן שלאחר מכן כבר מגיע העובש והקילופים בקיר ועוד. הנזקים הם גם אסתטיים ויכולים להיות גם מבניים. לכן חשוב מאוד למצוא את בעל המקצוע המתאים ביותר לעבודה ולבדוק באופן זריז ויעיל את ההמלצות.

נזילה של מים היא לא עניין של מה בכך וחשוב להזמין בעל מקצוע מיומן, מנוסה ואמין שיוכל לבצע את העבודה. אסור לבזבז אף רגע מיותר במצבים הללו. חשוב לזהות את הבעיה במהירות וכמובן לגרום למינימום נזק הכרחי כדי לבצע תיקון.

דרגו ועזרו לנו להשתפר