מכסים לביוב

slider1

הביוב זו מערכת שחייבת להיות מכוסה כל הזמן. מדובר במערכת סגורה של שינוע הפסולת הנוזלית שאנו מייצרים בבית, בעבודה ובמקומות אחרים והיא צריכה להיות סגורה מכמה סיבות. אנחנו מדברים על ריח ובעיקר על תברואה. חשוב שהביוב לא יהיה חשוף לאוויר משום שלאף אחד לא יהיה נעים לנשום בקרבת האזור וכל מי שנתקל במקרה באזור שבו הביוב משום מה זרם ברחוב, מבין למה הכוונה. מרבית הביוב נמצא בצינורות שלו, אולם ישנן גם נקודות ממשק בין המערכת עצמה ובינינו.

מכיוון שהביוב זו מערכת שצריך לתחזק באופן שוטף ובמידת הצורך גם לתקן אותה, חשוב שיהיו פתחים שדרכם ניתן יהיה לבדוק את התנרת וכמובן גם לשדרג ולתקן. נקודות הממשק הללו הן קופסאות הביקורת הקיימות בכל בית ואנחנו גם מכירים אותן בדמות מכסי הביוב ברחוב. כמובן שבכל מקום צריך את מכסה הביוב המתאים ביותר עבור הנקודה. ברחוב אנו יכולים למצוא מכסים מאוד כבדים שמצד אחד יושבים ואוטמים כמו שצריך את הפתח ומצד שני עדיין ניתן להרים אותם באמצעות הכלים הנכונים. בבית נראה את קופסאות הביקורת מכוסות במכסים אטומים או ברשתות, תלוי בצורך לאוורר את אזור הצנרת שנמצא מתחת. מכסים לביוב זהו נושא שלא בהכרח מקדישים לו תשומת לב ולו משום שהמכסים לרוב מבקשים להשתלב בסביבה הקיימת שלהם והם בעצם מבקשים להיות גם פרקטיים וגם אסתטיים.

כאשר יש לנו בעיה עם מכסה הביוב, צריך לבדוק למי שייך האזור. אם מדובר על אזור פרטי, צריך להזמין אינסטלטור. אם מדובר על אזור שנמצא בתחום השיפוט של הרשות, יש להזמין את אנשי המקצוע של חברת המים המקומית. בכל מקרה, בעלי מקצוע הם אלה שצריכים לטפל בכל בעיה שתהיה ועל אחת כמה וכמה עם מכסי הביוב. חשוב לזכור שמכסי הביוב צריכים להיות עמידים בפני משקל שיעלה עליהם. כאשר מדברים על מכסי ביוב של העירייה, הם צריכים להתמודד עם רכבים כבדים שנוסעים מעל. כאשר מדברים על מכסי ביוב בבית, אנחנו אלה שמאתגרים אותם בכל פעם מחדש. העיקר שהביוב יכוסה.

דרגו ועזרו לנו להשתפר