לחץ מים

WhatsApp-Image-20160525 (2)

אנו יודעים שמים הם מקור החיים, אבל בעולם המורני שאנו חיים בו, המים זה לא הכל. מה שחשוב זה גם לחץ המים. אנו הרי חיים בעידן שבו צריך את המים בזרם כל הזמן ועדיף שיהיה מדובר בזרם שאנחנו יכולים לשלוט בו. כאשר אין לנו לחץ מים, מתחיל הכעס והתסכול. אחת הבעיות הנפוצות היא לחץ מים נמוך ואין דברים מתסכלים כמו להיכנס למקלחת שמחכים לה כל כך ולגלות שהזרם הוא למעשה זרזיף של כמה טיפות. כמובן שבעיה נוספת של לחץ מים הוא לחץ גבוה מדי וכאן יכולה להיות סכנה לצנרת המים. החומרים לא אמורים להתמודד עם לחץ גבוה כל כך.

כאשר ישנה בעיה עם לחץ המים, אחד הדברים הראשונים שצריך לעשות זה לבדוק את השיבר הראשי. יכול להיווצר מצב שבו ברז המים הראש בעצם אינו פתוח עד הסוף ולמעשה זרם המים חלש משום שצריך לפתוח עוד את הברז. צריך לזכור שפתיחת השיבר אמורה להיות הדרגתית כדי לא להעמיס על צנרת המים את הלחץ הגבוה ולהסתכן בעובדה שהיא לא תעמוד בלחץ. כמובן שאם מדובר בבניין שבו לקומות התחתונות יש לחץ מים מעולה ולקומות העליונות אין לחץ מים סדיר וכמובן שאין גם מיכלי מים על הגג, צריך להתקין משאבת מים. המשאבות המדוברות מבוססות על טכנולוגיה של חיישן שקולט מתי נפתח ברז בבית ולחץ המים אינו מספק. אז המשאבה מתחילה עם דחיסת המים הנדרשת כדי להביא את הלחץ למצב האופטימאלי. המשאבה כמובן עובדת באופן זמני ומפסיקה כאשר הברז נסגר.

צריך גם לזכור שלחץ מים הוא נושא שהכי טוב יהיה לתת לאיש מקצוע לטפל בו. אנחנו לא בהכרח מבינים בנושא ואם ננסה לטפל בו באופן עצמאי, אז קיים הסיכוי שנגרום לנזקים פוטנצאליים גדולים יותר. לכן, הכי טוב יהיה להזמין את האינסטלטור כדי שיאבחן את מקור הבעיה ויוכל להציע את התיקון המתאים ביותר. לחץ מים הוא למעשה בעיה שיש לה פיתרון ותמיד ניתן להחזיר את הלחץ לצינורות. כל מה שצריך זה לבדוק את המקור.

דרגו ועזרו לנו להשתפר