השמדת שורשים בביוב

תיקון צנרת ביוב

אחת הבעיות המוכרות ביותר למי שיש לו חצר או לעיתים גם בשכונות שבהן יש הרבה שיחים ועצים היא כניסת שורשי הצמחים אל מערכת הביוב. הרי השורשים נורא רוצים להיות כמה שיותר קרובים למקורות מים והביוב מספק זאת באופן קבוע ותמידי. הכניסה של השורשים אל צינורות הביוב בעצם יוצרת סתימה שעם הזמן מעכבת ומדללת את זרימת המים אל הביוב המרכזי. הדבר יכול ליצור מצבים בעייתיים עוד יותר כמו חזרה של מי ביוב אל הבית והצפת החדרים, כמו ריח נוראי של ביוב שיעלה ולא יפסיק ועוד.

הפיתרון לכך הוא השמדת שורשים בביוב והדבר יכול להיעשות בכמה דרכים:

הדרך הראשונה היא באמצעות חומרים שימיתו את השורשים עצמם. אפשר להחדיר למערכת את החומרים הממיתים ולפגוע בשורשים עצמם. חשוב לבדוק שלא מדובר בחמרים כימיים שיכולים להזיק לכלל הצמח או הצמחים ועל אחת כמה וכמה שלא יזיקו ויפגעו בבני אדם ובחיות. אין סיבה להזרים כימיקאלים מסוכנים אל מערכת הביוב, מה שיכול להזיק לסביבה לאורך זמן. חשוב לבדוק עד כמה החומרים הללו הם אקולוגיים וידידותיים לסביבה.

הדרך השנייה היא באמצעות מכשירים ייעודיים שתפקידם הוא לנכש ולעקור את כל השורשים, העשבים ושאר חסמים שנמצאים בתוך הצינור ובעצם לאפשר גישה נוחה ואופטימאלית לכל המים שצריכים לעבור בצינורות. לפיתרון הנ"ל יש את האפשרות לנקות את הצינור באופן מיידי ומהיר, ללא צורך בהרמת רצפות וכמובן שהנזקים הפוטנציאליים אינם קיימים כמעט.

צריך לזכור כי ברגע שמזהים סתימה בצינור ביוב עקב שורשים שחסמו את זרימת המים, כנראה ויש נקודה אחת לפחות בצינור שדרכה הם נכנסו וצריך לבדוק האם לא מדובר בסדק, שבר או חוליה מקשרת שאינה אטומה כראוי. לכן, אם כבר מנכים ומשמידים את השורשים בתוך הביוב, כדאי לבדוק את האפשרות של הכנסת צינור פנימי שיהווה דופן חדשה לכלל הצנרת הבעייתית ובעצם ישמור על קו הביוב נקי ואופטימאלי לאורך זמן רב.

השמדת שורשים בביוב חייבת להיעשות על ידי איש מקצוע מיומן ומנוסה, עם המכשירים והחומרים המתאימים לעבודה. חשוב לוודא זאת.

השמדת שורשים בביוב
דירגו את המידע: 5 מספר גולשים:2