שורש בביוב

שירותי אינסטלציה - א.א יהב מומחים באינסטלציה לשירות חייגו: | איתור נזילות מים 052-2534910

נתון מרשים שאנשים רבים אינם מודעים אליו הוא שסתימות ביוב רבות בהן נתקלים מדי פעם האינסטלאטורים נגרמות כתוצאה משורשי עצים. כאן אמור כל אחד שלא מכיר את הנושא לשאול את עצמו איך דבר כזה יכול לקרות? הרי צינורות ביוב הם אטומים ושום דבר לא נכנס או יוצא למעט זרימת מי השופכין שלנו.

 

למרות שכיום כבר מניחים צינורות ביוב עשויים  PVC, חומר חזק מאוד, עמיד ושאינו נשבר בקלות, עדיין צינורות ביוב רבים הם מבטון ומדובר בחומר שעם הזמן נסדק מסיבות כאלה ואחרות. עצים מנצלים את ההזדמנות הנהדרת של היווצרות הסדקים ואט אט מחדירים את השורשים פנימה. כאשר השורשים כבר מזהים את הכניסה ומשתחלים, הם צומחים במהירות מדהימה וזאת משום שבתוך הצינורות זורמים מים באופן קבוע, מלאים מינראלים וחומרים מזינים אחרים. השימוש בחומרי בטון לאורך השנים, בין אם מדובר על צינורות הבטון ובין אם מדובר על אריחי בטון ששימשו שם ליצירת מערכת לשינוע הביוב, הוא במובנים רבים אחת הסיבות לסתימות ביוב שכאלה.

כיום כבר יש כמה דרכים מאוד יעילות לפתיחת הסתימות הללו, כאשר הראשונה שבהם היא שטיפה. אפשר לשטוף את צינור הביוב בזרם עם לחץ גבוה אחת לתקופה כדי למנוע סתימה מכל סוג שהוא, אולם אם כבר קיימת סתימה בביוב שנגרמה כתוצאה משורשים, צריך להוציא אותם משם וזאת אפשר לעשות בכמה שיטות. שיטה אחת היא ניסור וחיתוך השורשים על ידי מכשור מתוחכם שמסתובב במהירות גבוהה מאוד בתוך הצינור ולרוב מדובר בפיתרון מאוד יעיל וקבוע (הסיכוי שהשורשים יצמחו שוב קלוש ביותר).

 

הטכנולוגיה כיום מהווה בסיס נוח מאוד לפיתוח כלי עבודה יעילים בעולם האינסטלציה. אם בימים עברו אינסטלאטור היה נאלץ לחפור הרבה כדי לגלות את מקור הסתימה ואף בשביל לפתוח אותה, היום זה כבר כמעט לא המצב. באמצעים טכנולוגיים ניתן לזהות את מקור הבעיה בתוך הצינור גם מבלי לחשוף את כולו. אינסטלאטור טוב יכול לבצע את כל הפעולות, לרבות הוצאת שורשים מתוך צינור הביוב מבלי לגרום לנזקים גדולים (אם בכלל) כמו בעבר.

שורש בביוב
דירגו את המידע: 5 מספר גולשים:5