צינור מים

תיקון צנרת ביוב

צינור המים הוא אחד המרכיבים החשובים והבסיסיים ביותר שיש לנו כיום בעידן המודרני. מאז ומתמיד ניסו בני האדם להיות קרובים ככל הניתן למקורות המים כדי לאפשר המשך קיום של חיים ואילו היום כבר מדובר על מרכיב כל כך בסיסי בחיים שלנו, עד שלא בהכרח מייחסים לו חשיבות, אולם כן צריך להיות מודעים לחשיבות של צינור המים הביתי או התעשייתי, משום שהוא זה שמשאיר את דיירי הבית, המשרד, עובדי המפעל או תלמידי בית הספר עם אספקת מים סדירה וקבועה.

צינורות המים של המים אינם דומים לצינורות המים של פעם, משום שחומרי הייצור השתמשו. בימים עברו, עד לפני מספר שנים, מרבית צינורות המים בישראל היו עשויים מתכת שהחלידה באופן משמעותי ככל שעבר הזמן וכדי להחליף צינור מים בעייתי היה צריך להביא צינורות מתכת אחרים, לבצע עבודת רתכות שדרשה מיומנות רבה ואילו כיום מדובר על התפתחות טכנולוגית מאוד חשובה בתחום משום שצינורות המים המודרניים עשויים חומרי פלסטיקה. מעבר לכך, בהתקנת צינור מים, בעצם מונחים שרוולים מיוחדים לאורך הרצפה (מתחת למרצפות) ולאורך פנים הקירות וצינורות המים עצמם, אלה שהמים זורמים בתוכם, מושחלים בתוך השרוולים.

כך יוצא רווח כפול, משום שצינורות הפלסטיקה עמידים יותר לאורך שנים, מצד אחד ומן הצד השני, ברגע שיש נזילה או שחיקה אחרת של צינורות המים, אפשר פשוט להחליפם על ידי שליפה של הצינור הישן והשחלת צינור חדש. גם מהלך שכזה דורש עבודה מיומנת וציוד ייעודי, אך מדובר במהלך פשוט הרבה יותר וקצר באופן משמעותי.

למרות שאנו רואים את הקצה של צינורות המים, בדמות הברזים השונים שיש נו בבית או בעבודה, חשוב מאוד להיות מודעים למרכיבים הללו להיות תמיד ערים לסימנים המעידים על נזילה או פיצוץ. כמובן שבסופו של דבר רואים את התוצאות ומדובר על קירות שיכולים להירטב וכנ"ל גם התקרה, אם מדובר על השכנים מלמעלה, ועם הזמן האזור גם יתנפח ולכן חשוב להתייעץ עם איש מקצוע אחת לכמה שנים לגבי תקינותו של כל צינור מים לאחר מספר שנים.

צינור מים
דירגו את המידע: 5 מספר גולשים:3