פתיחת סתימת ביוב

שירותי אינסטלציה - א.א יהב מומחים באינסטלציה לשירות חייגו: 052-2534910

הביוב הוא אחד המרכיבים החשובים ביותר בחיים המודרניים. כל מה שאנו משתמשים בו בכיור, בשירותים, במקלחת או בכל פתח ביוב אחר בבית מגיע בסופו של דבר אל צנרת הביוב המרכזית ומשם הוא ממשיך הלאה אל קווי הביוב העירוניים. מצד אחד מדובר בעורק חשוב וראשי של הרחקת הפסולת והצורך בו הוא בלתי ניתן להפרדה מאורח חיי היום יום. מצד שני, אנו לא באמת רוצים להכיר במערכת הביוב משום שאנו יודעים בדיוק מה זורם בה ומהי הפסולת שעוברת בצינורות התת קרקעיים הללו.

כאשר יש לנו סתימה בביוב, אנו נדרשים לפעול וכמה שיותר מהר. אם יש המלצה אחת שצריך להתמיד בה היא לא להשתמש בחומרים פותחי סתימות המבוססים על כימיקאלים. החומרים הללו מזיקים מאוד ושימוש לא נכון בהם יכול להזיק לנו ואין סיבה להשתמש בחומר שלא השתמשנו אף פעם, או שאנו לא יודעים בדיוק כיצד להשתמש. אם כבר רוצים לנסות אותו, אז כמובן להקפיד על הוראות היצרן. ההמלצה הטובה ביותר היא להזמין אינסטלטור שיפתח את הסתימה. יכול להיות שמדובר במשהו קטן  שייפתר במהירות שיא ויכול להיות שמדובר דווקא בסתימה מורכבת יותר שלא ידועה נקודת הסתימה לאורך הצינור.

אינסטלטור מקצועי יכול להגיע עם הכלים המתאימים. אם קיים צורך לבדוק את מערכת הביוב הביתית כדי להבין היכן הסתימה, ניתן להכניס מצלמה זעירה שתצלם את צינור הביוב ותבחין בסתימה. כדי לפתוח סתימות יכול האינסטלטור להשתמש בכלים כמו חוט מתכת מיוחד וגמיש שמוכנס אל הביוב ופותח את הסתימה על ידי דחיקה ומשיכה. כלי נוסף הוא לחץ המים שניתן להחדיר באמצעות צינור ארוך. במקרי קיצון יש להרים בלטות ולהחליף את הצינור, אך מדובר במקרים נדירים מאוד.

מה שחשוב לדעת זה כיצד למנוע את הסתימות הללו. בכל הזדמנות אנשי המקצוע מבקשים ומזהירים מזריקת חומרים שאינם יכולים לזרום באופן אידיאלי במערכת הביוב, כמו נייר טואלט עבה מדי, מגבונים ומטליות. מערכת הביוב היא בעלת קיבולת מספיק גדולה כדי להכיל שפכים, אך לא פסולת מגושמת מדי מאסיבית שגורמת לסתימות.

פתיחת סתימת ביוב
דירגו את המידע: 5 מספר גולשים:1