פתיחת סתימה בכיור מה עושים?

שירותי אינסטלציה - א.א יהב מומחים באינסטלציה לשירות חייגו: 052-2534910

לאורך הזמן שגרים בבית, יכולות להופיע להן תקלות ובעיות ואחת הבעיות המוכרות ביותר היא סתימה בכיור. לא באמת ניתן להימנע באופן מוחלט מן הבעיה הזו, למקרות שבהחלט אפשר למזער נזקים ולחסוך כאבי ראש. השימוש בכיורים בכל בית הוא על בסיס יום יומי. בכיור המטבח שוטפים את הכלים, בכיור של המקלחת והשירותים מצחצחים שיניים, רוחצים ידיים ועוד. חשוב לדעת ולזכור שבכל פעם שמשתמשים בכיור, בעצם מחדירים למערכת חומרים המבוססים על שומן, כולל שיירי מזון שיכולים לעבור את המסננות בכיור, שערות שנושרות וממשיכות הלאה וכיוצא בזה. עם הזמן מתחילה להצטבר שכבת שומנית מאוד לאורך הסיפון (הכוס שמתחת לכיור) או הצינור שממשיך אל הביוב.

 
כדי לפתוח סתימה בכיור, צריך להכיר מעט את מבנה הכיור עצמו ואת המרכיבים השונים. מי שמבין ויודע כיצד ניתן לפרק את הרשת בתחתית הכיור, צינור הביוב ושאר החלקים שבהם קיימת האפשרות לחסימה ולסתימה – מוזמן לעשות כן. הבעיה היא שהתהליך לא נעים, אינו מריח טוב ולא כל אחד אוהב לגעת במה שסותם לו את הכיור.


המלצה ראשונה היא לא לעבוד עם חומרים כימיים לפתיחת סתימות, במיוחד אנשים חסרי ניסיון בעבודה עם כימיקאלים. לעומת זאת, הנה כמה טיפים שיכולים לעזור עם סתימה בכיור: ראשית, מומלץ אחת לחודש בערך לשפוך קומקום מלא במים רותחים. המים מסירים את השומנים וכל עוד עושים זאת בתדירות קבועה, זה עוזר. שנית, כדאי שיהיו בבית מברג עם ראש שטוח לפתיחת בורג המסנן ולניקיון הסתימה במידה והיא קרובה לפתח. אם לא, ניתן לרכוש בחנויות הייעודיות חוטר גמיש שיעזור במשיכת המסה החוצה. צריך לזכור שאם כבר מסירים חלקים כמו גומיות, כדאי כבר להחליפן אחת לתקופה, או להסיר אבנית שהצטברה במקומות הייעודיים (בין הגומי לכיור).

 
כאשר לא מצליחים לפתוח את הסתימה למרות ההצעות והדרכים השונות, הכי טוב יהיה להזמין אינסטלאטור. לאיש המקצוע יש את כל הכלים והידע לבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר. אדם מיומן יזהה היכן ממוקמת הסתימה, ישחרר אותה ויכין את הכיור להמשך פעילות.

פתיחת סתימה בכיור מה עושים?
דירגו את המידע: 5 מספר גולשים:8