פתיחת סתימה בביוב

שירותי אינסטלציה - א.א יהב מומחים באינסטלציה לשירות חייגו: 052-2534910

למרבה הצער, אחת לתקופה נסתם הביוב אצלנו בבית. זהו לא מעשה בכוונת תחילה, אלא לאור שימוש מתמשך בביוב והזרמת חומרים אורגאניים ובעיקר לא אורגאניים, חומרים שומניים ואחרים לאסלה, לכיורי המטבח והמקלחת – בסופו של דבר הביוב נסתם. מדובר בצינור בעל קוטר של 4 צול, לרוב. הקוטר מהווה בסיס מאוד חשוב בביוב משום שהוא אמור להכיל זרימה מתמשכת של מים ופסולת אל מערכת הביוב המרכזית של הבניין, הרחוב והשכונה. במידה ובאחד הצמתים בבית נסתם המעבר, צריך לפתוח.
במקרה כזה תמיד כדאי להזמין אינסטלאטור. האינסטלאטור הוא איש מקצוע שמכיר את כל המערכת על צינורותיה, מפרקיה וחיבוריה ויודע כיצד להתמודד עם סתימה מכל סוג שהוא, בין אם מדובר על סתימה בסיפון של המקלחת ובין אם מדובר על סתימה בצינור הביוב של השירותים. העזרים שהוא מביא עימו מיועדים לכך ואין צורך מיוחד להשתמש בחומרים הכימיים מהחנות, לאור הסכנה הברורה בעקבות שימוש לא נכון בהם.


פתיחת סתימה בביוב על ידי אינסטלאטור יכולה להתבצע בכמה דרכים. דרך אחת ומאוד יעילה היא החדרת כבל מיוחד אל תוך הצינור תוך כדי סיבוב שלו בעזרת ידית מתאימה. הצינור מסתובב וכמו בורג פשוט מחורר את השכבה המוצקה שמונעת זרימת ביוב הלאה. יתרון נוסף של השיטה היא שברגע ואיש המקצוע מושך את הכבל חזרה הוא אינו משאיר את הפסולת בפנים, אלא מוציא אותה החוצה. דרך נוספת היא באמצעות פירוק החלק הבעייתי. אם הסתימה היא מתחת לכיור, בצינור הנראה לעין, אפשר לפרקו ולנקות באמצעות מקל ושטיפה בלחץ מים גבוה, צינור גינה או אפילו בברז עצמו.
פתיחת סתימה בביוב היא לא נושא מורכב במיוחד, אבל מצד שני גם לא נעימה באופן מובהק. לכן כדאי להזמין את האינסטלאטור על מנת שהוא זה שיתמודד עם הבעיה. המלצה מאוד חשובה היא להיות מודעים לכל מה ששופכים לביוב. אם מדובר על מגבות נייר, סמרטוטים ואפילו מגבונים, אין למערכת הביוב יכולת להתמודד עם המוצרים הללו לאורך זמן ולכן מה שיכול להיזרק לפח – עדיף לזרוק ולא לסתום.
פתיחת סתימה בביוב
דירגו את המידע: 5 מספר גולשים:6