פתיחת סתימה בביוב

שירותי אינסטלציה - א.א יהב מומחים באינסטלציה לשירות חייגו: 052-2534910

סתימה בביוב היא אחת הבעיות הנפוצות ביותר כיום, בכל בית משרד ומפעל. מדובר בבעיה שעל פי רוב היא בלתי נמנעת וזאת עקב שתי סיבות: האחת היא שמרבית האנשים אינם מתייחסים למערכת הביוב באופן הגיוני ולא אחת נמצאים בסתימות ביוב מוצרי ניקיון והיגיינה שלא אמורים להיכנס לשם (מגבונים, סמרטוטים וכדומה). השנייה היא שמערכת הביוב בפני עצמה צריכה אחת לכמה זמן ניקיון רציני וככל שעובר הזמן היא נסתמת כתוצאה מהצטברות שומנים וחומרים אחרים שמצרים את זרימת המים.

 
לכן, לא מן הנמנע הוא שמתישהו לאורך הזמן יהיה צורך להזמין אינסטלאטור. כמובן שככל והצינורות רחבים יותר ותעשייתיים יותר, כך יהיה צורך בציוד פתיחת סתימות רציני יותר ותמיד קיימים מקרים שבהם נדרשת ביובית ( משאית עם ציוד תעשייתי לפתיחת סתימות), אולם בפתיחת הסתימות הביתיות יוכל האינסטלאטור להיות לעזר. היום נהוג להשתמש בציוד אלקטרוני שיכול להתמודד עם הסתימות, לזהות את המקור ואת נקודת הסתימה וכמובן צריך תמיד לזכור שפתיחת סתימות ביוב צריכה להיעשות באופן שלא יפגע בצנרת עצמה, שעשויה ברובה מחומרים מבוססי פלסטיק.


נקודה חשובה נוספת היא שהאינסטלאטור הוא בעל מקצוע מיומן ומנוסה בתחום. האמת היא שלא כל אחד רוצה להתעסק עם הסתימה שיש לו בבית, שכן לא מדובר בחוויה נעימה לא לידיים, לא לאף ולא לעיניים. בנוסף לכך גם לוקח זמן מה לפתוח את הסתימה ולא בהכרח יש את הזמן הזה למי שצריך לפתוח. לכן הדבר הטוב ביותר הוא להזמין מומחה בתחום, מי שיוכל לזהות את מקור הסתימה, לפתוח אותה באמצעות מכשירים אלקטרוניים ומכאניים ובזמן קצר יחסית.
חשוב להזכיר שהכי טוב תמיד זה להימנע מסתימות, עד כמה שניתן. הביוב זו מערכת צינורות שיכולה ואמורה להוביל נוזלים ומוצקים עד גבול מסוים וכל מה שניתן לזרוק לפח, הכי טוב. אחד הטיפים החשובים ביותר הוא לבעלי השיער הארוך שנושר ונתקע ברשת המותקנת בפתח הביוב שעל הרצפה (במקלחות). מדובר באחת הסיבות הנפוצות ביותר להיווצרות סתימות וכדאי מאוד לאחר כל מקלחת לאסוף את שערות שנשרו ולזרוק לפח.
פתיחת סתימה בביוב
דירגו את המידע: 5 מספר גולשים:4