פיצוץ צינור מים

תיקון צנרת ביוב

אחת הבעיות הנפוצות ביותר בעולם האינסטלציה הוא פיצוץ בצינור המים. צינורות המים סובבים אותנו בכל מים ובכל מצב. אנחנו צורכים מים מטבענו ולא רק בשביל שתייה, אלא גם לבישול, ניקיון או תמיכה בשיטת הפסולת האורגאנית, כמו הדחת אסלה. צינורות המים מובילים את המים הללו לכל מקום שבו אנו צריכים אותם והם בהחלט מקור החיים שלנו. אמנם מדובר על משאב מאוד חשוב והצינורות הם עדיין הכלי העיקרי לשינוע המים הללו, לכן אלינו להכיר את נושא פיצוצי הצינורות באשר הם, משום שמדובר בתופעה שבמרבית המקרים אין את האפשרות למנוע אותה או לצפות אותה. כל מה שצריך לדעת זה שבשלב מסוים, לאחר מספר שנים לרוב, צינור מים יכול להתפוצץ ואת תוצאות הפיצוץ אנו כבר יכולים לזהות.

מאחר והצינורות ברובם נחבאים בתוך הקירות או מתחת לרצפה, זרם המים לא תמיד נראה בשלב הראשון, אלא נוצרת הצטברות של מים שבשלב מסוים יכולה להציג נזק שהצטבר לאורך תקופה. פיצוץ של צינור מים יכול להיווצר משתי סיבות עיקריות. הסיבה הראשונה היא לחץ גדול מדי על צינור המים עצמו. יכול להיות מצב שבו הלחץ שהמים מועברים ממקום אחד לאחר גבוה מדי עבור קוטר הצינור וזה עלול לפגוע בחיבורים שבין הצינורות או במרקם הצינור עצמו שבנוי עבור לחצים נמוכים. הסיבה השנייה היא שחיקתו של הצינור. אמנם כיום מרבית צינורות המים עשויים חומרים פלסטיים מאוד קשיחים מצד אחד ומאוד גמישים מן הצד השני, עדיין יכול להיווצר מצב של שחיקת החומר, מה שעם הזמן יגרום לפיצוץ.

איש מקצוע כמו אינסטלטור יכול לעזור בכל אחד מן השלבים, בין אם מדובר על בדיקה תקופתית של הצינורות, לוודא שהלחץ מתאים ובין אם מדובר על טיפל מהיר ויסודי בצינור שהתפוצץ וצריך לטפל גם בבעיה וגם בנזקים שמסביב. תיקון צינור מים שהתפוצץ דורשת סגירה של ברז המים הראשי והחלפה של צינור המים לכל אורכו. אם מדובר בצינור ביתי שיש בו צינורות פלסטיים, אפשר לשלוף את הצינור הבעייתי מן השרוול שלו ולהחדיר אחד חדש.

פיצוץ צינור מים
דירגו את המידע: 5 מספר גולשים:4