החלפת צנרת

תיקון צנרת ביוב

החלפת צנרת היא עניין לאנשי המקצוע. לא כל אחד שיש לו חוש טכני יכול לעשות זאת, משום שלא מדובר רק על החוש הטכני שלנו, אלא גם על הניסיון וכמובן על ציוד מתאים שעוזר לעניין. אחת לתקופה צריך להחליף צנרת וזאת לאור שחיקה שיכולה לכרסם במרקם של צינור מסוים ועם הזמן גם לחץ המים יכול להכריע ולכן החלפת צנרת היא עניין של זמן. כמובן שככל שהטכנולוגיה משתפרת ואיכות החומרים משתפרת גם כן, כמובן שהשחיקה הופכת להיות יותר ויותר איטית, אבל עדיין מדובר על מצב קיים שכן זהו טיבעו של עולם.

החלפת צנרת שמתבצעת על ידי איש מקצוע עוברת מספר שלבים. בתור התחלה, יש לאבחן את מקור הבעיה. בין אם מדובר על צינור שהתפוצץ ובין אם מדובר על נזילה ואפילו החלפה סטנדרטית של הצנרת כמהלך מונע, את הכל צריך לאבחן ולראות מהו מקור הבעיה, כמובן במהירות הגבוהה ביותר. לאחר מכן, החלפת הצנרת מתבצעת בהתחשב במספר נקודות, כמו הצינור הקיים והחלפתה באותו אחד או בשדרוג המערכת או לחילופים התקנה חדשה של כל המערכת בצורה יסודית. ההחלפה יכולה להיות נקודתית ויכולה להיות סביבתית יותר ולכל אחת מן ההחלפות יש את היתרונות ואת החסרונות.

כאשר מבקשים להחליף את הצנרת, חשוב לבחור בבעל המקצוע המיומן ביותר, המקצועי והמנוסה. תחום התמחותו של אינסטלטור הוא צנרת של מים או של ביוב ולשם כך קיים המקצוע החשוב הזה. יש הבדלים בין החלפת צנרת מים ובין החלפת צנרת ביוב, משום שמדובר בסוגים שונים של צינורות וכמובן דרך שונה שבה הצינורות ממוקמים. את צינורות הביוב אפשר גם לאבחן באופן נוח יותר כמו החדרת מצלמה ואילו את צינורות המים הביתיים יש לאבחן בדרכים המסורתיות. בכל מקרה, כדי להחליף צינור יש להתחשב גם בסביבתו, כלומר למנוע נזק גדול ככל הניתן במידה ויש צורך להרים מספר בלטות או אם מדובר על החלפת צינור מים, לנצל את כלל מרכיבי הצינור כדי להחליף ביעילות, כולל השחלה של צינור הפלסטיק או מהלך יעיל בצנרת SP.

החלפת צנרת
דירגו את המידע: 5 מספר גולשים:3