הגברת לחץ מים

WhatsApp-Image-20160525 (1)

לחץ המים הוא בעצם כמות המים שזורמים מהברזים השונים או כשממלאים את הניאגרה, לצורך העניין, בזמן נתון. לרוב מדובר בלחץ מים שמתאים לצרכים שלנו, אבל לא תמיד כך הוא הדבר. לעיתים יכול להיווצר מצב שבו לחץ המים הולך ופוחת ואז אנחנו מבינים שהוא לא יחזור לעצמו וצריך להבין למה הלחץ ירד כך. יש מספר סיבות לעובדה שלחץ המים אינו חזק כשהיה. בתור התחלה צריך לזכור שהמים עוברים בצנורות ושם כנראה הבעיה. אחת הדרכים הראשונות לבדוק את נושא הלחץ הוא השיבר המרכזי. השיבר הוא ברז המים הראשי שמוביל מים אל הבניין או אל הבית וצריך לראות האם הוא פתוח כמו שצריך.  במידה והשיבור לא פתוח עד הסוף ועדיין ניתן לפתוח אותו, צריך לזכור שהפתיחה צריכה להיות עדינה ובהדרגה. יכול להיות שיש אבנית ולכלוך במים ואם כבר נפתח במכה אחת, הכל יזרום בלחץ וייסתם. לשם כך יש לפתוח בעדינות לאורך מספר דקות עד שהלחץ משתווה בצינור ואז פותחים את כל הברז כמו שצריך. בעיה אחרת היא הצטברות של אבנית ולכלוך בפילטר של המים בכניסה לבית. גם אותו צריך לדעת כיצד מנקים ויכול להיות שהוא זה שחוסם את הכניסה של המים בלחץ הנכון לבית. כמובן שהסתימה הזו יכולה להיות גם במנגנון של הברז.

כאשר אנחנו מדברים על לחץ נמוך בקומות העליונות של הבניין, הסברה הרווחת היא שפשוט המים אינם נשאבים כמו שצריך לקומות הללו. על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בבניינים שאין להם מיכלי מים למעלה. כאן כבר הפיתרון הוא טכנולוגי וצריך להתקין משאבת מים עם חיישן בבית. המשאבה מגלה באמצעות החיישן מתי אחד הברזים נפתח והאם הלחץ מתאים. במידה והוא אינו מתאים ונמוך מדי, המשאבה מתחילה לדחוס עוד מים לצינור ומעלה את הלחץ לעוצמה המתאימה.

צריך לזכור שני דברים מאוד חשובים. האחד, לא בהכרח מומלץ לנסות ולפתור זאת לבד אם לא מבינים בנושא וצריך להזמין אינסטלטור שיאבחן ומיד יתקן. השני, חשוב לזכור שלחץ מים גבוה מדי יכול להזיק לצנרת.

דרגו ועזרו לנו להשתפר