ביובית

שירותי אינסטלציה - א.א יהב מומחים באינסטלציה לשירות חייגו: 052-2534910

הביובית היא אחד הכלים הטובים ביותר הקיימים כיום בתחום האינסטלציה בנושא של פתיחת סתימות גדולות בקווי ביוב. לכאורה אנו יכולים לנסוע ולראות משאית עם מיכל גדול עליה וצינור שיוצא ממנה אל תוך פתח ביוב פתוח ולא נבין או שלא נרצה לדעת בדיוק מה קורה שם, אולם מדובר בתהליך שהוא חלק בלתי נפרד ממה שאנו מייצרים ביום יום. לאורך כל יום, שבוע, חודש ושנה אנו מייצרים כמות גדולה מאוד של מי שופכין. למרבה הפלא, לא מדובר רק במים שעוברים בצינור ותו לא, אלא מדובר גם על פסולת נוספת כגון צרכים המודחים מאסלות הבתים, מי שטיפת כלים ומקלחות, ניירות, עשבים וכיוצא בזה.

עם הזמן כל החומרים הללו מצטברים לאורך קווי הביוב ומונעים זרימת מי ביוב תקינה וזה, בסופו של יום, יכול ליצור גם סתימה רצינית. הביובית היא משאית שעליה מותקנים מכשירים טובים ובעלי עוצמה רבה של יניקה ושטיפה באמצעות לחץ מים גבוה – כל זאת כדי לפתוח את הסתימה בקווי הביוב. המיכל שנמצא על הביובית יכול לשמש לשני דברים: הראשון הוא כל הפסולת הנשאבת מקווי הביוב הבעייתיים. הפסולת נשאבת ולאחר מכן מרוקנת במקום מסודר המיועד לטיפול במי שופכין. השני הם המים שניתן לאגור בתוך המיכל ובאמצעות צינור ולחץ מזרימים אותם אל תוך המערכת.

אם כן, יש לביובית את האפשרות גם להזרים מים וגם לשאוב אותם בחזרה, הכל בהתאם לצרכים העולים מהשטח. כאשר מזמינים ביובית חשוב לוודא שמדובר במשאית שיכולה להתמודד עם הבעיה שיש לנו ואחת הנקודות החשובות היא הגודל של המשאית. אם אנו צריכים להכניס ביובית לחניון תת קרקעי, משאית גדולה לא תוכל להיכנס ועל אחת כמה וכמה לפתוח את הסתימה. לכן חשוב לוודא מהו גודל המשאית והאם היא יכולה להיכנס לכל המקומות הבעייתיים.

הביובית ממלאת בחיינו תפקיד מאוד חשוב שמרביתנו מבקשים להימנע ממנו, להתעלם ולא לדעת מה קורה שם. במובנים רבים אנו האחראים על סתימות שקורות ולכן חשוב מאוד שנדע ונכיר את אחד הכלים הטובים ביותר להתמודדות עם קווי ביוב- ביובית!

ביובית
דירגו את המידע: 5 מספר גולשים:10