בדיקת צנרת

תיקון צנרת ביוב

עד לפני מספר שנים כל נושא בדיקת הצנרת היה מאוד מסורבל, משום שלא היו כלים טכנולוגיים מיוחדים שעזרו לטובת העניין ואילו כיום המצב שונה לחלוטין. בדיקת צנרת יכולה להיות קצרה באופן משמעותי, ללא גרימה לנזקים מיותרים לסביבת הבדיקה וכמובן עם אבחון מדויק ותוצאות איכותיות. בדיקת צנרת כיום מתבצעת לא רק באמצעות עיניו של האינסטלטור, אלא באמצעותה של מצלמה ייעודית, שניתן להחדיר אל הצינורות המדוברים ולהשחיל לכל אורך הצנרת כדי לבדוק את הדופן הפנימית ולראות האם ישנן בעיות מיוחדות.

צנרת היא מרכיב מאוד חשוב בבסיס חיינו והיא עמידה לאורך שני, אבל עלינו לדעת כי שמירה ותחזוקה של הצנרת תוכל לשמר אותה לאורך זמן רב עוד יותר ולכן ההמלצה היא לבדוק את הצנרת עד כמה שניתן בפרקי זמן מתוכננים מראש. במהלך הבדיקה של הצנרת ניתן לראות האם יש עצמים ודומיהם שחוסמים את הזרימה. כאשר אנו מדברים על צנרת ביוב, דבר ידוע הוא שלא רק מים זורמים בצינורות הללו ולא רק בוצה, אלא יש נטייה של אנשים להשליך לתוך האסלה גם נייר טואלט משומש ודברים נוספים כמו מגבוני בד וכיוצא בזה. אלו הם מוצרים שיכולים לסתום את הצנרת ולגרום לחסימה, מה שבסופו של דבר בא לידי ביטוי בעלייה חזרה של מי ביוב או לפיצוץ עקב לחץ.

בנוסף, כאשר בודקים צנרת חיצונית, ניתן לזהות האם ישנן חדירות של שורשי עצים או עצמים חיצוניים אחרים שיכולים לסדוק ואף לשבור את דופן הצנרת ולגרום לפריצה של מי ביוב כלפי מעלה. בדיקת צנרת, אם כן, היא הכרחית כדי לשמור על שלמות הצנרת לאורך זמן וכמובן כדי לשמור על איכות החיים הגבוהה של התושבים בכל מקום שבו הצנרת נמצאת בממשקים עם האוכלוסייה שעל הקרקע.

גם את צנרת הביוב הביתית חשוב לבדוק מדי פעם כדי לוודא שלא נחסמים הצינורות שבהם עוברים מים ושומנים, שערות ושאריות של פסולת אחרת שיכולה לחדור למי הביוב. הבדיקה היא בהחלט חשובה ומאחר שהיא נקייה יחסית, ניתן לבצעה בקלות ובמיומנות על אינסטלטור מקצועי.

דרגו ועזרו לנו להשתפר