איתור נזילות במצלמה טרמית

שירותי אינסטלציה - א.א יהב מומחים באינסטלציה לשירות חייגו: 052-2534910

נזילה היא אחת הבעיות המורכבות ביותר לאיתור ותיקון באופן כללי, משום שמדובר במצב שבו תוואי הצינור אינו שלם בנקודה מסוימת. מכיוון שהצנרת אינה אטומה, נוזלים מים באחת הנקודות בה ועצם יציאת המים נוצר מצב שאינו אמור לקרות. מצד אחד, צינור אמור להיות אטום ולהוביל את המים והשפכים אל מערכת הביוב המרכזית, או לחילופין להוביל מים ממרכזיית המים המרכזית אל נקודות הקצה. מצד שני, בעצם הנזילה נאגרים מים וחומרים אחרים מתחת לבלטות או מתחת לאדמה ובעצם מחלישים את כל המבנה.

מים אינם צריכים להיות בקרבת הקירות, הרצפה והתקרה של השכנים מלמטה. בשלב מסוים ניתן לראות את הנזילה באופן ויזואלי, כאשר המים מתחילים לחלחל לאחר שמצאו נקודה חלשה במשטח שמכסה את הצנרת. הבעיה מסתבכת עוד יותר, כאשר צריך לתקן את הנזילה ולאתר מקור של נזילת מים מבלי לראות את הצינור דורש פשוט לשבור קירות, להרים מרצפות ולגרום נזק פיזי גדול למדי למשטחים. כאן נכנסת לתמונה המצלמה הטרמית. כיום, איתור נזילות במצלמה טרמית זו משימה פשוטה הרבה יותר, אם כי נדרשת מיומנות מאוד גבוהה של זיהוי הנזילות באמצעות ניתוח התמונה שמוצגת על המסך.

המצלמה הטרמית פועלת על עיקרון הבדלי הטמפרטורות של המים. כאשר מתעדים אזור מסוים במצלמה טרמית, ניתן לראות על המסך צבעים שונים, כאשר כל צבע מייצג טמפרטורה אחרת. כך ניתן ליצור מצב שאם מחממים את המים ומזרימים בצינורות, יש את האפשרות לראות באמצעות הצילום הייחודי, היכן המים אינם ממשיכים בצינור ויוצאים החוצה. חשוב לציין כי לצילום הטרמי יתרונות רבים, כאשר אחד הבולטים שבהם הוא מזעור הנזקים שבתיקון. לאחר הצילום הטרמי כבר לא צריך לשבור קירות ולהרים בלטות בהיקפים גדולים, אלא מה שצריך לעשות זה רק לאתר את הרדיוס המינימאלי של האזור ושם לפתוח ולהחליף את החלק, או למצוא פיתרון מקצועי אחר.

צריך לזכור כי לא לכל אינסטלטור יש את הציוד המתאים ולא כל מצלמה יכולה להפיק איכויות טרמיות ולכן יש למצוא את בעל המקצוע המתאים ביותר לכך.

 

דרגו ועזרו לנו להשתפר